Start

Menu główne

Gościmy

ASF - INFORMACJE
Komunikaty Dolnośląskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii PDF Drukuj Email

Komunikat nr 3 Dolnośląskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii z dnia 4 grudnia 2019 roku.

    W związku z wykryciem kolejnych przypadków afrykańskiego pomoru świń u dzików na terenie woj. lubuskiego, w dniu 29 listopada 2019 roku opublikowana została decyzja wykonawcza Komisji (UE) nr 2019/1994 z dnia 28 listopada 2019 roku, zmieniająca załącznik do decyzji wykonawczej 2014/709/UE w sprawie środków kontroli w zakresie zdrowia zwierząt w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w niektórych państwach członkowskich, zmieniająca zasięg obszaru objętego ograniczeniami oraz obszaru ochronnego. Na mocy ww. decyzji część obszaru woj. dolnośląskiego, została objęta jej postanowieniami. Do obszaru objętego ograniczeniami (tzw. strefa czerwona) włączono obszar gmin: Kotla, Żukowice, część gminy wiejskiej Głogów położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 12, część miasta Głogów położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 12 w powiecie głogowskim. Do obszaru ochronnego (tzw. strefa żółta) włączono obszar gmin: Pęcław, Jerzmanowa, część gminy wiejskiej Głogów położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr 12 i miasta Głogów położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr 12 w powiecie głogowskim, gminy: Gaworzyce, Grębocice i Radwanice, część gminy Przemków położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 12, część gminy Polkowice położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 331 w powiecie polkowickim, gmina Niechlów w powiecie górowskim.


    Rozporządzenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Głogowie z dnia 26 listopada 2019 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń u dzików na terenie powiatu głogowskiego opublikowana została w dzienniku Urzędowym Wojewody Dolnośląskiego 2019-11-28 link

    Zakres obowiązków i ograniczeń zawarty jest w załączonej ulotce.

    Informuję ponadto, że dodatkowych, szczegółowych informacji udzielają właściwi miejscowo powiatowi lekarze weterynarii, a komunikaty o bieżącej sytuacji epizootycznej w zakresie występowania ASF na terenie kraju zamieszczane są na stronach internetowych:

www.wetgiw.gov.pl oraz www.wroc.wiw.gov.pl


Komunikat nr 2 Dolnośląskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii z dnia 28 listopada 2019 r.


Komunikat nr 1 Dolnośląskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii z dnia 27 listopada 2019 r. 


 

Czytaj całość
 
ASF - najnowsze informacje GIW PDF Drukuj Email
Najnowsze informacje Głównego Inspektoratu Weterynarii dotyczące afrykańskiego pomoru świń ASF (African Swine Fever)
Czytaj całość
 
ASF - ulotki PDF Drukuj Email

Materiały dotyczące zagrożenia związanego z afrykańskim pomorem świń ASF (African Swine Fever)

Czytaj całość
 
Zasady ochrony gospodarstw przed ASF PDF Drukuj Email
Czytaj całość
 
Materiały informacyjne ASF PDF Drukuj Email
Materiały informacyjne dla lekarzy weterynarii oraz hodowców trzody chlewnej dotyczące afrykańskie pomoru świń, przygotowane przez ekspertów z Zakładu Chrób Świń PIW-PIB w Pulawach.
Czytaj całość