Uroczystość wręczenia odznaczeń pracownikom Inspekcji Weterynaryjnej Dolnego Śląska
W dniu 22 czerwca 2026 r. w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń pracownikom Inspekcji Weterynaryjnej Dolnego Śląska. W uroczystości wzięli udział m.in. Wicewojewoda Dolnośląska, pani Agnieszka Miza oraz Główny Lekarz Weterynarii pan Paweł Meyer, którzy w swoich wystąpieniach podkreślali bardzo ważną i odpowiedzialną rolę Inspekcji Weterynaryjnej w zapewnieniu bezpieczeństwa zdrowia publicznego, wysokie kompetencje jej pracowników oraz bardzo dobrą współpracę z innymi instytucjami o podobnym zakresie ustawowych zadań. Ponadto Główny Lekarz Weterynarii wyraził uznanie dla osiągnięć w obszarze zwalczania chorób zakaźnych zwierząt na terenie województwa dolnośląskiego, zwłaszcza w zakresie afrykańskiego pomoru świń, czego efektem jest brak zakażeń ASF u świń i dzików od blisko półtora roku. Każdy z odznaczonych otrzymał indywidualne gratulacje oraz życzenia. Na zakończenie spotkania pani dr Magdalena Łupicka – Aksamit, w imieniu wszystkich odznaczonych podziękowała za przyznane odznaczenia , które są dowodem docenienia trudu pracy, kompetencji oraz poświęcenia jakie w wykonywanie codziennych zadań angażują pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej.
Uroczystość została zwieńczona wspólnym zdjęciem w pięknym plenerze otaczającym siedzibę WIW we Wrocławiu.
POSTANOWIENIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 26 lutego 2026 r.
nr rej. 107/2026 o nadaniu odznaczeń
Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. z 2023 r. poz. 2053), na wniosek Głównego Lekarza Weterynarii, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczeni zostają:
MEDALEM ZŁOTYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
- Bober Wiesława,
- Czerski Bogusław Tadeusz,
- Fąferek Jolanta Irena,
- Kubizna Ewa Stefania,
- Łupicka-Aksamit Magdalena,
- Pukiel Marzena Dorota,
- Samol Piotr Leszek,
- Szkutnik Bożena,
MEDALEM SREBRNYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
- Adamek Beata,
- Bajorek Katarzyna,
- Bystroń-Pospiszyl Małgorzata Katarzyna,
- Dacko-Urbanowicz Magdalena Zofia,
- Dzięcioł Agnieszka Maria,
- Górowska Barbara Irena,
- Lenart-Ojak Magdalena,
- Makosiej Honorata,
- Partyka Tadeusz,
- Pichniarczyk Sławomir Ireneusz,
- Piórkowska-Sikora Edyta,
- Przetocka-Wydro Agnieszka Irena,
- Rybczak Patrycja Anna,
- Wall Grzegorz Andrzej,
- Zborowska Magdalena Olga,
MEDALEM BRĄZOWYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
- Baszak Łukasz Andrzej,
- Gorzelańczyk Anna Maria,
- Gozdecka Joanna Alina,
- Jankowska Dominika Aleksandra,
- Pałysa Julita Katarzyna,
- Potocka Marta Anna,
- Sosnowicz Agnieszka Beata.
Na podstawie § 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 lipca 2001 r. w sprawie ustanowienia odznaki honorowej „Zasłużony dla Rolnictwa”, ustalenia jej wzoru oraz zasad i trybu nadawania, a także sposobu noszenia (Dz. U. Nr 78, poz. 833), na wniosek Głównego Lekarza Weterynarii, za osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi i rynków rolnych, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu 15 stycznia 2026 r. nadał
odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa” nw. osobom:
- Ćwikliński Paweł,
- Dudek – Wieleba Aleksandra,
- Dziopak – Ślisz Ewa,
- Grabowska – Kasza Marta,
- Jankowska Dominika,
- Kryjak Wojciech,
- Lisowska – Michalewicz Joanna,
- Mokrzycka Ewelina,
- Palider – Grzesiakowska Stanisława,
- Pałysa Julita,
- Pichniarczyk Sławomir,
- Przetocka – Wydro Agnieszka,
- Rosłoniewska Emilia,
- Stambrowska – Kujawa Małgorzata,
- Wierciński Paweł,
- Zając Bogusław,
- Zborowska Magdalena.
Na podstawie § 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 lipca 2001 r. w sprawie ustanowienia odznaki honorowej „Zasłużony dla Rolnictwa”, ustalenia jej wzoru oraz zasad i trybu nadawania, a także sposobu noszenia (Dz. U. Nr 78, poz. 833), na wniosek Głównego Lekarza Weterynarii, za osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi i rynków rolnych, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi:
– w dniu 19 listopada 2024 r. nadał
odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa” dla:
1. Nowakowski Andrzej
– w dniu 7 lutego 2025 r. nadał
odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa” dla:
1. Bazanowski Wojciech
2. Bystrzycka Barbara
3. Gonera Elżbieta
4. Kłossowicz Tadeusz
5. Samol Piotr
6. Sroka Krzystof
7. Wolter Dorota























