Uroczystość wręczenia odznaczeń pracownikom Inspekcji Weterynaryjnej Dolnego Śląska

W dniu 22 czerwca 2026 r. w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń pracownikom Inspekcji Weterynaryjnej Dolnego Śląska. W uroczystości wzięli udział m.in.  Wicewojewoda Dolnośląska, pani Agnieszka Miza oraz Główny Lekarz Weterynarii pan Paweł Meyer, którzy w swoich wystąpieniach podkreślali bardzo ważną i odpowiedzialną rolę Inspekcji Weterynaryjnej w zapewnieniu bezpieczeństwa zdrowia publicznego, wysokie kompetencje jej pracowników oraz bardzo dobrą współpracę z innymi instytucjami o podobnym zakresie ustawowych zadań. Ponadto Główny Lekarz Weterynarii wyraził uznanie dla  osiągnięć w obszarze zwalczania chorób zakaźnych zwierząt na terenie województwa dolnośląskiego, zwłaszcza w zakresie afrykańskiego pomoru świń, czego efektem jest brak zakażeń ASF u świń i dzików od blisko półtora roku. Każdy z odznaczonych otrzymał indywidualne gratulacje oraz życzenia. Na zakończenie spotkania pani dr Magdalena Łupicka – Aksamit, w imieniu wszystkich odznaczonych podziękowała za przyznane odznaczenia , które są dowodem docenienia trudu pracy, kompetencji oraz poświęcenia jakie w wykonywanie codziennych zadań angażują pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej.

Uroczystość została zwieńczona wspólnym zdjęciem w pięknym plenerze otaczającym siedzibę WIW we Wrocławiu.

POSTANOWIENIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

z dnia 26 lutego 2026 r.
nr rej. 107/2026 o nadaniu odznaczeń

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. z 2023 r. poz. 2053), na wniosek Głównego Lekarza Weterynarii, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczeni zostają:

MEDALEM ZŁOTYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ

  1. Bober Wiesława,
  2. Czerski Bogusław Tadeusz,
  3. Fąferek Jolanta Irena,
  4. Kubizna Ewa Stefania,
  5. Łupicka-Aksamit Magdalena,
  6. Pukiel Marzena Dorota,
  7. Samol Piotr Leszek,
  8. Szkutnik Bożena,

 

MEDALEM SREBRNYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ

  1. Adamek Beata,
  2. Bajorek Katarzyna,
  3. Bystroń-Pospiszyl Małgorzata Katarzyna,
  4. Dacko-Urbanowicz Magdalena Zofia,
  5. Dzięcioł Agnieszka Maria,
  6. Górowska Barbara Irena,
  7. Lenart-Ojak Magdalena,
  8. Makosiej Honorata,
  9. Partyka Tadeusz,
  10. Pichniarczyk Sławomir Ireneusz,
  11. Piórkowska-Sikora Edyta,
  12. Przetocka-Wydro Agnieszka Irena,
  13. Rybczak Patrycja Anna,
  14. Wall Grzegorz Andrzej,
  15. Zborowska Magdalena Olga,

 

MEDALEM BRĄZOWYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ

  1. Baszak Łukasz Andrzej,
  2. Gorzelańczyk Anna Maria,
  3. Gozdecka Joanna Alina,
  4. Jankowska Dominika Aleksandra,
  5. Pałysa Julita Katarzyna,
  6. Potocka Marta Anna,
  7. Sosnowicz Agnieszka Beata.

Na podstawie § 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 lipca 2001 r. w sprawie ustanowienia odznaki honorowej „Zasłużony dla Rolnictwa”, ustalenia jej wzoru oraz zasad i trybu nadawania, a także sposobu noszenia (Dz. U. Nr 78, poz. 833), na wniosek Głównego Lekarza Weterynarii, za osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi i rynków rolnych, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu 15 stycznia 2026 r. nadał

odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa” nw. osobom:

  1. Ćwikliński Paweł,
  2. Dudek – Wieleba Aleksandra,
  3. Dziopak – Ślisz Ewa,
  4. Grabowska – Kasza Marta,
  5. Jankowska Dominika,
  6. Kryjak Wojciech,
  7. Lisowska – Michalewicz Joanna,
  8. Mokrzycka Ewelina,
  9. Palider – Grzesiakowska Stanisława,
  10. Pałysa Julita,
  11. Pichniarczyk Sławomir,
  12. Przetocka – Wydro Agnieszka,
  13. Rosłoniewska Emilia,
  14. Stambrowska – Kujawa Małgorzata,
  15. Wierciński Paweł,
  16. Zając Bogusław,
  17. Zborowska Magdalena.

Na podstawie § 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 lipca 2001 r. w sprawie ustanowienia odznaki honorowej „Zasłużony dla Rolnictwa”, ustalenia jej wzoru oraz zasad i trybu nadawania, a także sposobu noszenia (Dz. U. Nr 78, poz. 833), na wniosek Głównego Lekarza Weterynarii, za osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi i rynków rolnych, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi:
– w dniu 19 listopada 2024 r. nadał
odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa” dla:

1. Nowakowski Andrzej

– w dniu 7 lutego 2025 r. nadał
odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa” dla:

1. Bazanowski Wojciech
2. Bystrzycka Barbara
3. Gonera Elżbieta
4. Kłossowicz Tadeusz
5. Samol Piotr
6. Sroka Krzystof
7. Wolter Dorota